(Українська) Відбувся семінар-практикум «Виїзний медичний туризм: організаційні, правові та репутаційні аспекти»

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Семігар2

24 червня 2016 року відбувся семінар-практикум «Виїзний медичний туризм: організаційні, правові та репутаційні аспекти», організований Консалтинговою компанією «Юркрафт Медицина» за підтримки Української Асоціації Медичного Туризму (УАМП). У семінарі взяли участь керівники приватних закладів охорони здоров’я, одного з обласних управлінь охорони здоров’я, власники компаній – фасилітаторів медичного туризму та юристи юридичних компаній, які також бажають долучитися до правової підтримки медичного туризму.

Президент УАМП Віолетта Янишевська окреслила напрямки, в яких розвивається в’їзний медичний туризм.

Керуючий партнер Консалтингової компанії «Юркрафт Медицина» Радмила Гревцова розповіла про правові основи діяльності «стейкхолдерів» у сфері в’їзного медичного туризму (закладів охорони здоров’я, фасилітаторів медичного туризму тощо), звернула увагу на правові проблеми, які виникають у зв’язку із залученням та медичним обслуговуванням іноземних пацієнтів, і розповіла про наявні правові способи щодо їх вирішення.

Про права, обов’язки і відповідальність пацієнта – іноземного громадянина розповіла старший юрист Консалтингової компанії «Юркрафт Медицина»  Олена Суховірська. Чимало проблемних питань, які виникають у відносинах з пацієнтами – іноземними туристами, знаходяться в інформаційній та в договірній площині. Тож спікери та учасники обговорили, як краще запобігати їх виникненню, враховуючи вимоги чинного законодавства та практики його застосування.  Директор ТОВ «Бентамс Аудит» Світлана Слугіна розповіда про податкові моменти, які варто враховувати в розрізі медичного туризму.

Дуже зацікавив учасників і виступ партнера Консалтингової компанії «Юркрафт Медицина» Андрія Кершиса, присвячений репутаційному менеджменту закладу охорони здоров’я, що здійснює медичне обслуговування пацієнта – іноземного громадянина. Ним було наведено чимало цікавих цифр, фактів, розглянуто деякі кейси та надано рекомендації щодо того, як краще донести до іноземця інформацію про можливості лікування та оздоровлення в Україні. Також він зупинився на питаннях захисту ділової репутації закладу, що особливо важливо в епоху Інтернета і соціальних мереж.

Окремий блок семінару-практикуму було присвячено забезпеченню якості надання медичної допомоги / послуг. Керуючий партнер Консалтингової компанії «Юркрафт Медицина» Радмила Гревцова надала чимало матеріалу щодо «юридичного виміру» якості медичних послуг. Вона також торкнулася практики вирішення судами справ за позовами про відшкодування майнової і моральної щкоди, завданої медичною допомогою / медичними послунами неналежної якості. Президент УАМП Віолетта Янишевська розповіла про міжнародні стандарти якості, сертифікація за якими є дуже важливою при виборі пацієнтом закладу охорони здоров’я. Аудитор контролю якості  ТОВ «Бентамс Аудит» Роман Суслов приділив увагу особливостям впровадження стандартів якості ISO в медицині.

По завершенні семінару учасники висловили бажання відвідати наступні семінари організаторів, які будуть окремо присвячені розглядуваним темам (договірній логістиці медичного туризму, інформації і документації, діловій репутації закладу охорони здоров’я, якості тощо).

До зустрічі на майбутніх заходах!

Семінар6

© 2015 YURKRAFT MEDICAL