Lawyers of “Yurkraft Medical” Consulting Company took part in the Round Table “Topical legal issues of medically assisted reproduction”

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

26 квітня 2016 року у приміщенні Національної спілки журналістів України відбувся круглий стіл «Актуальні правові проблеми застосування допоміжних репродуктивних технологій», організований Комітетом сімейного права та майнових спорів Асоціації адвокатів України та Комітетом медичного і фармацевтичного права ААУ. У круглому столі взяли участь і юристи Консалтингової компанії «Юркрафт Медицина». Керуючий партнер Компанії, Голова Комітету з медичного і фармацевтичного права ААУ Радмила Гревцова виступила модератором та доповідачем Круглого столу, висвітливши актуальні проблеми застосування допоміжних репродуктивних технологій у контексті практики Європейського Суду з прав людини. Р.Гревцова звернула увагу на рішення ЄСПЛ щодо правового статусу ембріона, приналежність якого до людського роду та неможливість прирівнювати його до майна були визнані ЄСПЛ (рішення у справах Vo v. France (2004) та Parrillo v. Italy (2015) відповідно); на рішення стосовно відповідності заборони певних методів ДРТ вимогам Конвенції, де ЄСПЛ звернув увагу на те, що ці питання належать до меж розсуду держав (рішення у справі S.H. and Others v. Austria (2011), тощо.  Вона також торкнулася проблем визнання правовідносин батьків і дітей, народжених із застосуванням певних методів ДРТ в Україні, у країнах, де такі методи заборонені, та інших питань.  Доповідачка відзначила, що правове регулювання ДРТ в Україні вимагає удосконалення, тож досвід зарубіжних, насамперед європейських країн, та рішення ЄСПЛ, які так чи інакше стосуються проблем застосування ДРТ, доцільно взяти до уваги. Особлива увага має бути приділена і біоетичним питанням застосування ДРТ.

© 2015 YURKRAFT MEDICAL